Tekirdağ’da Jandarma Sağlık Personelini Isırdı, Açığa Alındı

Hayrabolu ilçesinde, 2 No’lu Sağlık İstasyonu’nda görev yapan 112 Acil Çağrı Merkezi personeli, kazada yaralanan bir kişiye ambulans içinde müdahale ederken, olay yerinde bulunan bir jandarma personeli ile aralarında tartışma yaşandı.

Tartışma sırasında iddiaya göre, jandarma personeli paramedik E.A.A.’ya yumrukla saldırdı. Olaya çevrede bulunanlar müdahale ettikten sonra taraflar, kazada yaralanan kişinin götürüldüğü Hayrabolu Devlet Hastanesi’nde yeniden karşılaştı. Burada ise jandarma personeli iddiaya göre, sağlık personeli C.U.’ya saldırıp yanağını ısırdı. Jandarma personeli, meslektaşları tarafından hastaneden uzaklaştırıldı. Jandarmanın sağlık personelini ısırdığı anlar ise kameraya yansıdı.

JANDARMA PERSONELİNE SORUŞTURMA

Darbedilen sağlık personellerinin şikayeti üzerine jandarma personeli hakkında soruşturma başlatıldı. Tekirdağ Valiliği, jandarma personelinin açığa alındığı açıklamasında, 12 Nisan 2024 tarihinde Hayrabolu ilçesinde meydana gelen trafik kazasına müdahale sırasında bir jandarma personeli ile ambulansta görevli sağlık personeli arasında tartışma yaşandığını ve konunun adli makamlara intikal ettiğini belirtti. Olayla ilgili olarak aynı gün içerisinde disiplin soruşturma heyetinin görevlendirildiğini ve ilgili jandarma personelinin açığa alındığını ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir