Kulis: AKP’de istifalar sürecek; A takımının değişeceği tarih de belli oldu

AK Parti’de yerel seçim sonrası dillendirilen değişim süreci başladı. AK Parti Olağan Büyük Kongresi için takvim hazırlığı yapılırken il ve ilçe başkanları düzeyinde başlayan istifalar sürecek. NTV’nin edindiği bilgilere göre il başkanları düzeyinde yüzde 30’luk bir değişime gidilmesi gündemde.
AK Parti’de değişim süreci hızlanıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yerel seçim sonrası verdiği “Yeri ve zamanı geldiğinde; kırmadan, dökmeden, küstürmeden değişimi yapacağız.” mesajı AKP’de uygulamaya koyuldu. NTV’nin haberine göre, Rize, Adıyaman ve Batman il başkanlarının istifası sonrası gözler diğer illerde. Edinilen bilgilere göre, il ve ilçe başkanları düzeyinde başlayan istifalar sürecek. İl başkanları düzeyinde yüzde 30’luk bir değişime gidilmesi gündemde. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurmaylarına olağan kongre için çalışmaları yönünde de talimat verdi.

Sürecin olağan sınırlarda tamamlanmasını isteyen AKP kurmayları, A takımını da değiştirecek olan büyük kongreyi 2025 yılının sonbaharına bırakmayı planlıyor. Kongrelerin takvimi ise Erdoğan’ın yıl içindeki programıyla uyumlu hale getirilecek.

30 büyükşehrin tamamına gitmek isteyen Erdoğan’ın yurt içi ve yurt dışı programları dikkate alınarak illerdeki kongre tarihleri belirlenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir